Skip to content
Winner School District
Navbar
Calendar
Rosters
Scores and Standings
Coaches
Today
February 2020
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
Week
Month
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
26
27
28
29
30
31
1
9:30am
Wrestling: Var/JV
@Aberdeen Central High School
2
3
6:00pm
Basketball: G/C-Team
@Winner High School
7:30pm
Basketball: B/C-Team
@Winner National Guard Armory
4
6:00pm
Wrestling: Var/JV
@Chamberlain High School
5
Reg V Vocal Contest
@Kimball
6
State One Acts
@Sioux Falls
7
10:00am
State One Acts
@Sioux Falls
4:00pm
Basketball: G/C-Team
@St. Thomas More High School
5:00pm
Basketball: B/Var/JV
(Rescheduled)
@Winner National Guard Armory
5:00 C 6:15 JV 7:30 Varsity
5:30pm
Basketball: G/Var/JV
@St. Thomas More High School
4:00 C game 5:30 JV game varsity to follow
8
State One Acts
@Sioux Falls
8:00am
ACT
@Winner High School
10:00am
Wrestling: Var/JV
@Stanley County High School
Big Dakota Conference
3:00pm
Basketball: G/Var/JV
(Postponed)
@Winner National Guard Armory
2:00 CST Girls C-Aux gym, Boys C-armory 3:15 CST Girls JV-aux gym, Boys JV armory 4:30 CST Boys Varsity game 6:00 CST Girls Varsity game
3:00pm
Basketball: B/Var/JV
(Postponed)
@Winner National Guard Armory
2:00 CST Girls C-Aux gym, Boys C-armory 3:15 CST Girls JV-aux gym, Boys JV armory 4:30 CST Boys Varsity game 6:00 CST Girls Varsity game
9
10
7:00pm
School Board Meeting
@Winner Schools
11
4:00pm
Basketball: B/Middle School
@Winner Auxiliary Gym
3 games! 6th, 7th, 8th.
5:15pm
Basketball: B/C-Team
@St. Francis Indian High School
6:00pm
Basketball: B/Var/JV
@St. Francis Indian High School
12
13
5:00pm
Basketball: G/Var/JV
@Winner National Guard Armory
No JV games Boys varsity at 5:00 Girls varsity to follow
5:00pm
Basketball: B/Var/JV
@Winner National Guard Armory
No JV games Boys varsity at 5:00 Girls varsity to follow
14
3:00pm
Basketball: G/Var/JV
@Winner National Guard Armory
3:00pm
Basketball: B/Var/JV
@Winner National Guard Armory
3:00 JV games 4:30 girls varsity 6:00 boys varsity
4:00pm
Basketball: B/Middle School
@Gregory High School
3 games!
15
9:00am
Basketball: B/Middle School
@Winner Auxiliary Gym
10:00am
Wrestling: Var/JV
@Huron High School
16
17
18
3:00pm
Basketball: B/Middle School
@Platte-Geddes High School
3:00 7th boys/girls C 4:00 8th boys/boys C 5:00 Boys JV/Girls JV 6:30 Girls Varsity 8:00 Boys Varsity
5:15pm
Basketball: B/Var/JV
@Platte-Geddes High School
3:00 7th boys/girls C 4:00 8th boys/boys C 5:00 Boys JV/Girls JV 6:30 Girls Varsity 8:00 Boys Varsity
6:30pm
Basketball: G/Var/JV
@Platte-Geddes High School
3:00 7th boys/girls C 4:00 8th boys/boys C 5:00 Boys JV/Girls JV 6:30 Girls Varsity 8:00 Boys Varsity
19
8:00am
Reg V Instrumental Contest
@Chamberlain
20
FFA
@Winner Armory
Country dance
4:00pm
Basketball: B/Middle School
@Colome High School
3 games! in Colome
21
4:00pm
Basketball: G/Var/JV
@Mobridge-Pollock High School
4:00 girls JV-MS Gym/Boys JV-HS Gym Followed by Girls Varsity Followed by Boys Varsity
4:00pm
Basketball: B/Var/JV
@Mobridge-Pollock High School
4:00 girls JV-MS Gym/Boys JV-HS Gym Followed by Girls Varsity Followed by Boys Varsity
4:00pm
Basketball: B/Middle School
@Winner Auxiliary Gym
2 games.
22
10:00am
Wrestling: Var/JV
@Winner National Guard Armory
23
24
5:15pm
Basketball: B/C-Team
@Winner National Guard Armory
6:30pm
Basketball: B/Var/JV
@Winner National Guard Armory
25
6:30pm
Basketball: G/Var/JV
@Winner National Guard Armory
26
27
10:00am
Wrestling: Var/JV
@Denny Sanford Premier Center
10:00 first round-individual 3:00 quarterfinals-individual 5:00 quarterfinals-Dual
5:15pm
Basketball: G/Var/JV
@Winner National Guard Armory
5:15 JV boys Aux/JV Girls Armory followed by Girls Varsity Armory Followed by Boys Varsity Armory
5:15pm
Basketball: B/Var/JV
@Winner National Guard Armory
5:15 JV boys Aux/JV Girls Armory followed by Girls Varsity Armory Followed by Boys Varsity Armory
28
9:00am
Wrestling: Var/JV
@Denny Sanford Premier Center
9:00 1st/2nd round consolation-individual 12:30 semifinals-individual 5:00 Dual Placing
29
11:00am
Wrestling: Var/JV
@Denny Sanford Premier Center
11:00 3rd/4th rd consolation 2:00 3rd/5th/7th Place 5:00 Championship
1
2
3
4
5
6
7
Collapse Menu
Search
Today
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
View Schedules
Loading schedules..
Get The Mobile App
Notify Me
LOGIN
Username:
Password:
Forgot password?